Tour de France

Může Lance vyhrát Tour de France

Breaking2 | Documentary Special (Červen 2019).

Anonim

Od jeho prvního, bezprecedentního vítězství v Tour de France během pouhých tří let poté, co byl diagnostikován s rakovinou varlat, sedmnásobná schopnost šampióna zneklidnit očekávání se stala legendou mezi veřejností a jeho kolegy. Na cestě k třetímu vítězství v roce 2001 použil nyní známý "bluf", aby své soupeře popudil, že je slabý a chystá se za sebou. Pak na základně konečného stoupání vybuchl z balíčku, aby získal scénu na Alpe d'Huez. V roce 2003 byl Armstrong nejméně připravený, že byl pro nějakou z těchto turnajů vítězů, a byl pod nejsilnějším tlakem ještě před ostatními soutěžícími, když se před ním zřítil Joseba Beloki na horském rychlostním svahu; Armstrong se odklonil od silnice, narazil na travnaté pole, seskočil a vyskočil odvodňovací příkop a pak se úhledně připojil k balíku na silnici pod místem masakru. Později v tomtéž roce, když se ta taška diváka zadržela na řídítkách, Armstrong znovu přemýšlel a pak spustil Luz Ardiden, aby nejen zachytil své soupeře, ale vyhrál na jevišti sešlápnutý rám.

V roce 2009, v průběhu psaní Tour de Lance: Mimořádný příběh o boji Lance Armstronga o získání Tour de France jsem byl svědkem jeho posledního nečekaného návratu. Armstrong se vrátil na Tour po čtyřech letech a pokusil se stát se jeho nejstarším šampiónem ve věku 37 let. Po špinavé rané sezoně málo lidí věřilo, že zvítězí v závodě. Dokonce i jeho ředitel týmu a dlouholetý přítel, Johan Bruyneel, mi v polovině prohlídky řekl, že: "Nemůžete najednou odjet z nejlepších, pokud jste s nimi neměli před měsícem. co mohl doufat, bylo udržet krok s tím nejlepším. " Vzhledem k tomu, že závod pokračoval a bylo zřejmé, že dokonce i lezení na stupně vítězství by bylo vítězstvím, nejvíce úzkých stoupenců sportu začalo věřit, že by se to nestalo. V závěrečném časovém testu, který se uskutečnil ve stupni 18 z 21, porovnal jsem Armstrong se svými mladšími konkurenty, Albertem Contadorem (eventuálním vítězem), Andy Schleckem (druhý) a jeho bratrem Frankem (pátým) a Bradleym Wigginsem Čtvrtý). "Armstrong vypadá starý a unavený, " poznamenal jsem, když jsem ho sledoval po koleji po koleji. "Přicházel do Tour de France stejně jako jeho mladší konkurenti, ale místo toho, aby se vydal do stříbřitého, průsvitného spektrálního stavu, ve kterém je všechno zbaveno těla, s výjimkou odolnosti v jádru, někde vklouzl do prostého stavu že má strašný den v práci a jeho děti běží kolem křičí a poprvé od chvíle, kdy jsem ho poznala, se zdá být prostě opotřebovaný tak, jak jsem někdy jsem, jak to někdy jsou všichni moji přátelé Vypadá to jako jeden z nás. "

Ale na finální horské scéně, která skončila s hrůzným 21 kilometrů stoupáním na vrchol 1, 912 metrů Mont Ventoux, našel Armstrong dostatek svého starého zázraku, aby zůstal s vůdci a uchoval si třetí místo na stupních vítězů. Snažil se mi to vysvětlit později, Bruyneel mohl jen říct: "Jel na koni jako … jako … Jezdil jako Lance Armstrong."

Tentokrát v roce 2010 je Armstrong jen rok starší, zatímco jeho konkurenti jsou ještě dost mladí, aby byli považováni za rok zkušenější. A přesto, že neudělal svou klíční kosti jako v minulé sezóně, jeho počáteční nástup do letošní turné vypadal stejně bezvýrazně: V lednu otevřel sezónu s neškodným 25. místo v australském šestistupňovém Tour Down Under. Na dvoudenním Kriteriu International v březnu dostal vedoucí na konečné stoupání. V dubnu skončil 27. místo v Tour of Flanders a pak zachytil virus žaludku, který ho držel od závodění až do května. Jeho návrat přišel v New Yorku Tour of the Gila, pětidenní závod, který byl namísto špičkových profesionálních týmů zpochybněn většinou domácími americkými týmy. V loňském roce Armstrong skončil druhý na svého spoluhráče Leviho Leipheimera; letos byl 17. ročník. V květnu, po obvinění z Floyda Landisa o rozšířeném a systematickém použití drogy od Armstronga a dalších profesionálních profesionálů během jejich kariéry, Armstrong opustil Tour Kalifornie po havárii. Vyžadoval si rentgenové záření na lokte (který skončil negativně) a šest nebo sedm stehů blízko jednoho z jeho očí. Se šesti týdny, které zbývají do turné, většina odborníků začala psát nekrology pro náskoky na nástupišti Armstronga v roce 2010.

Ale v páté denní prohlídce Lucemburska začala Armstrong na třetím místě. Pak v polovině června na turné po Švýcarsku skončil druhý celkově. Výrazněji se ve finálním velkém horském úseku 9denního závodu pohyboval na přední straně hlavního balíčku vůdců, který upustil od takových hvězd jako nadskokan Andy Schleck.

Armstrong vstával z popelu své rané sezóny.

"Co nikdo nerozumí, " řekl jeho dlouholetý spoluhráč a důvěřující Chechu Rubiera, který se prohlásil za Tour de Lance, "kromě těch, kteří jdou s ním, je to zlepšení, které nás trvá dva týdny, tři týdny tréninku, dělá za devět dní. Vždycky to tak bylo. "

Nyní víme, že Armstrong je připraven na Tour de France 2010. To, co zjistíme v příštím měsíci, je, když je ve věku 38 let připraveno vyhrát. Pravděpodobně není.

Dokonce i Armstrong připouští, že loňský vítěz, dvojnásobný mistr turné Alberto Contador, je v jiné třídě. "Je to největší a nejlepší talent na kole, " řekl mi Armstrong za knihu. "Možná to bylo vždycky nejlepší." A co víc, Contador letos projet tým Astana, který by se místo toho, aby byl rozdělen mezi sebe a Armstronga, měl sjednotit a plnit na podporu svého jediného vůdce. Tam je také návrat Andy Schleck, nadaný lezec z Lucemburku, který na konci června vyhrával jeho země je národní čas-soudní mistrovství, možná demonstrovat jeho vlastní připravenost s lepší schopností v TT (vždy faktor v Tour). Cadel Evans - všichni-arrogantní kdo může TT a stoupání, a skončil druhý na turné dvakrát dříve, než se minulý rok špatně ocitl - se zdá, že jeho kariéra oživila. Má na sobě duhové proužky mistra světa, vyhrál klasický závod Fleche Wallonne v rané sezóně, v květnu měl na sobě rudý vůdčí dres pro Giro d'Italia a poprvé v letech bude turné pořádat podpora týmu určeného pro jevištní závody. (Jeho dřívější týmy byly založeny spíše pro soutěžení v intenzivních jednodenních závodech spíše než na závody zaměřené na vytrvalost.

Pokud obvinění z Landisu nebo další novinky nepovedou k vyloučení z turné v posledním okamžiku (což se stalo pro ostatní závodníky v minulosti, zejména v roce 2006 vyloučení favoritů, jako jsou Ivan Basso a Jan Ullrich kvůli vyšetření Operacion Puerto léky zvyšující výkon a krve-doping), kontroverze pravděpodobně nebude mít negativní vliv na Armstrong. Ve skutečnosti používá Armstrong zášť a hněv, aby poháněl jeho výkon, osobnostní vlastnost, kterou často veřejně odmítá, ale je si vědom a vítá jako motivaci. O Contadorovi, který neuposlechl týmové objednávky během turné v roce 2009 a rozhněval se Armstrong do té míry, že se oba téměř dostali do bojů o pěst, Armstrong mi řekl: "Ten chlápek se už nemůžu líbit." A "Nemohu čekat na červenec, vážně jsem … člověk … chci kurva … chci ho porazit.")

Rozvržení letošní turné upřednostňuje zázrak Armstronga. Brzy v závodě budou jezdci převezeni během 13, 2 kilometrů dutých kostí, které se otřásnou kostí, způsobují pády, během 3. etapy, což pravděpodobně zvýhodňuje Armstrongovu těžší stavbu a závodní zkušenost nad Contadorovou lehkostí a mládí. Mohlo by to vést k časové prodlení podobně jako loňský split ve 3. etapě, kdy Armstrong očekával změnu v protisměru, který Contador neudělal a skončil ve skupině 41 sekund vpřed. Kromě krátkého 8kmového prologu, který pravděpodobně nebude mít dopad na finální pořadí, je zde pouze jedna časová zkouška - 52. etapa 19. Jak nedostatek dalších časových zkoušek, tak pozdní vzhled tohoto favorita Armstrongovi. On není tak silný proti časům jako Contador a má tendenci stát se silnější a lepší, jak pokračuje Tour. Podobně se očekává, že klíčové etapy turné se uskuteční ve třetím a posledním týdnu, počínaje 19. července v 15. etapě, kdy závod do Pyrenejských ostrovů vstoupí na tři dny.

S mým důvěrným vztahem k loňskému závodu a přední řadě k Armstrongověmu návratu - byl jsem schopen jet v týmovém autě během několika závodů, včetně turné - jasně jsem si uvědomil, jako bych teď udělal, že Contador by měl vyhrát. Chtěl jsem, aby vyhrál. Byl to, jak mi to popisoval Armstrong, "velkolepý" a zasloužil si vítězství. Ale také jsem si uvěřil, že Armstrong by ještě jednou našel způsob, jak vyhraje. To mi teď nevěřím. Ale někdy v červenci budu.

Bill Strickland je redaktor časopisu Bicycling a autor Tour de Lance: mimořádný příběh boje Lance Armstronga o zpětném získání Tour de France.On také píše týdenní blog o jízdě na volal Sitting In.